T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemiz Tarihçesi

Güncelleme Tarihi: 06/02/2018

01.03.2004 yılında 10 diş ünitesi ile AÇSAP (Ana çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezi) 1.katında kurulan Ağız ve diş sağlığı merkezi kendi binasına kavuşuyor. 30.000 metrekare alan üzerine kurulan binanın temeli 2008 yılında atılmıştı. Gerekli olan ödeneği kendi döner sermayesinden karşılanan Ağız Diş Sağlığı Merkezi binasının geçici kabulü yapılmış olup, gerekli malzeme desteği de yapılarak en kısa zamanda hizmete açılacaktır. Bölgenin en modern binası olan Ağız Diş Sağlığı merkezinde toplam 6o poliklinik odası mevcut olup, her hekim için poliklinik odası tahsis edileceği gibi gelecek hekimlerinde odası hazır bulunmaktadır. İhtiyaç olduğunda kullanılmak üzere özürlü ve psikolojik rahatsızlığı olan hastalar içinde genel anestezi ile tedavi yapılabilecek ameliyathanede mevcuttur.

Yeni binamızın faaliyete geçmesi ile çalışan personel nezih ortamda çalışıp, moral men daha iyi olup, verimi artacak. Hastalarımızda geniş koridorları, ferah bekleme salonuyla daha rahat edip, daha kaliteli hizmet alacaklardır.

Dijital panoramik radyografi ile çekilen filimler anında poliklinik odalarındaki ekrana online olarak gönderilecek olup, hekim anında hastanın filmini değerlendirebilecektir

 Mevcut yerimizde en çok yaşanan oto park problemide yapılan geniş park alanıyla çözülmektedir.

Merkezimizin üzerinde geçen yolun bitirilmesi merkezimizin açılması açısından önem arz etmektedir çünkü bahçemizin girişi buradan olup açıldıktan sonra asfalt çalışmaları hastalarımızın girişini zorlaştıracaktır. Kahramanmaraş belediyesi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde merkezimizin üzerinde geçen duble yol en kısa zamanda tamamlanacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu yolun bitimi ile birlikte merkezimiz yeni binasında hizmete başlayacaktır.