T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kalite Yönetim Birimi

Güncelleme Tarihi: 17/07/2018

Üst yönetimden bölüm çalışanlarına kadar tüm personelin kalite iyileştirme çalışmalarında sorumluluklarının yerine getirilmesini ve Sağlıkta Kalite Standartlarının uygulanmasını sağlar.


Sağlık Bakanlığı Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı her yıl sağlık kurumlarını Sağlıkta Kalite Standartları kapsamında değerlendirmekte ve standartları karşılama oranına göre sağlık kurumlarına puan vermektedir. Hastanemiz her geçen gün kalite konusunda kendini yenilemekte ve hep daha iyiye yol almaktadır.* 2015 - 2016 - 2017 yıllarında standartların değişmesi ve yeni versiyonun hazırlanması nedeni ile kalite değerlendirmesi yapılmamıştır.

Hasta  bakım kalitesinin optimal düzeyde geliştirilmesi, güvenli bir bakım çerçevesinin oluşturulması  , hasta ve çalışanlara yönelik risklerin en aza indirgenmesi, kalite iyileştirme ve hasta güvenliğinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla Sağlık Bakanlığının belirlediği standartların hastanemizde uygulanmasını,kontrol edilmesini ve geliştirmesini sağlayan birimdir.